Route over verharde wegen en gravelpaden. Geschikt voor normale fietsen. Vertrek vanaf La Bushaye, via Aubel, over de Ligne 38 naar Clermont en Thimister. Eindigt bij Abdij van Val-Dieu.
- Vertrek bij La Bushaye bergop naar Aubel.
- In het leuke centrum van Aubel (met terrasjes, mooi oud kerkhof en oude panden) rij je rechtdoor over het plein totdat je bij de locomotief rechtsaf Ligne 38 op kunt. Ligne 38 is een voormalig spoorwegtracé dat nu een ideaal gravelfietspad is.
- Volg Ligne 38 totdat je 'Blockhouse' overgestoken bent. Na ca. één kilometer kun je omhoog klimmen naar een bruggetje met een pad dat langs een kasteeltje naar Clermont leidt. Clermont heeft een leuk oud dorpspleintje met een terras.
- Vanuit Clermont fiets je naar Thimister, waar je Ligne 38 weer kunt oppikken (bij brug over weg).
- Volg het gravelpad, je passeert het Fort van Battice (gebouwd in het interbellum als deel van de verdedigingsring rond Luik, helaas hield het niet lang stand tegen de sterk verbeterde Duitse bommen). Het fort is te bezichtigen.
- Vervolg Ligne 38, nadat je achter de tuinen van Battice bent langs gefietst komt je bij een grote provinciale weg, sla hier rechtsaf naar de weg "Aux Hayes" achter het eco-bedrijf.
- Je fietst rechtdoor richting Charneux. Na Charneux passeer je Notre Dame des Fawes: een oud klooster-weeshuis.
- Zodra de weg weer wat begint te klimmen sla je linksaf naar "Wadeleux". Vervolg deze weg rechtdoor met op het einde een bochtige afdaling naar Val-Dieu.
- Bij de Abdij van Val-Dieu kun je de oude abdij bekijken, een rondleiding krijgen in zowel de abdij als de brouwerij en wat eten/drinken. Tegenover de abdij licht de molen van Val-Dieu, tegenwoordig tevens een restaurant met fraai tuinterras aan de achterzijde.
]]>
Route over verharde wegen en gravelpaden. Geschikt voor normale fietsen. Vertrek vanaf La Bushaye, via Aubel, over de Ligne 38 naar Clermont en Thimister. Eindigt bij Abdij van Val-Dieu.
- Vertrek bij La Bushaye bergop naar Aubel.
- In het leuke centrum van Aubel (met terrasjes, mooi oud kerkhof en oude panden) rij je rechtdoor over het plein totdat je bij de locomotief rechtsaf Ligne 38 op kunt. Ligne 38 is een voormalig spoorwegtracé dat nu een ideaal gravelfietspad is.
- Volg Ligne 38 totdat je 'Blockhouse' overgestoken bent. Na ca. één kilometer kun je omhoog klimmen naar een bruggetje met een pad dat langs een kasteeltje naar Clermont leidt. Clermont heeft een leuk oud dorpspleintje met een terras.
- Vanuit Clermont fiets je naar Thimister, waar je Ligne 38 weer kunt oppikken (bij brug over weg).
- Volg het gravelpad, je passeert het Fort van Battice (gebouwd in het interbellum als deel van de verdedigingsring rond Luik, helaas hield het niet lang stand tegen de sterk verbeterde Duitse bommen). Het fort is te bezichtigen.
- Vervolg Ligne 38, nadat je achter de tuinen van Battice bent langs gefietst komt je bij een grote provinciale weg, sla hier rechtsaf naar de weg "Aux Hayes" achter het eco-bedrijf.
- Je fietst rechtdoor richting Charneux. Na Charneux passeer je Notre Dame des Fawes: een oud klooster-weeshuis.
- Zodra de weg weer wat begint te klimmen sla je linksaf naar "Wadeleux". Vervolg deze weg rechtdoor met op het einde een bochtige afdaling naar Val-Dieu.
- Bij de Abdij van Val-Dieu kun je de oude abdij bekijken, een rondleiding krijgen in zowel de abdij als de brouwerij en wat eten/drinken. Tegenover de abdij licht de molen van Val-Dieu, tegenwoordig tevens een restaurant met fraai tuinterras aan de achterzijde.
]]>
152
155
157
158
160
165
167
176
181
182
184
187
189
190
192
193
193
193
193
197
198
198
198
200
201
202
204
205
205
206
207
207
207
208
209
209
209
210
210
210
210
211
208
208
210
210
212
212
212
214
219
223
226
226
227
227
225
213
213
212
212
212
212
212
213
213
213
213
216
217
219
219
220
222
222
224
226
228
229
229
230
230
230
230
231
231
231
231
234
234
234
235
235
235
234
231
228
227
226
226
227
226
223
209
209
209
208
205
195
200
208
212
215
215
215
214
214
214
214
212
212
211
211
211
211
212
212
212
215
220
221
223
223
224
225
229
230
234
234
235
237
241
242
242
243
244
245
247
252
254
259
259
259
258
262
268
269
269
269
269
269
269
269
270
271
277
282
283
283
283
283
284
286
287
287
288
289
290
292
294
294
294
295
295
295
295
295
295
295
295
295
295
295
295
295
295
297
297
298
300
300
298
297
294
294
294
293
293
293
291
288
284
281
275
274
273
271
270
267
266
264
263
262
261
261
263
265
270
269
267
267
266
264
264
264
264
263
263
263
263
263
264
264
265
266
267
269
269
270
271
272
272
272
272
272
273
276
279
281
287
286
286
284
284
284
285
285
286
288
288
290
291
291
292
292
292
292
293
295
297
300
300
310
322
322
323
319
314
313
313
313
313
313
313
312
310
309
308
307
304
300
301
307
311
311
309
310
308
308
308
309
312
313
311
307
307
306
306
306
305
305
304
303
302
301
298
298
296
294
295
296
296
295
294
283
279
276
273
269
265
261
260
256
256
251
247
245
241
241
240
239
234
234
230
228
228
228
227
226
225
222
221
220
220
219
219
218
218
218
218
217
216
216
212
203
201
198
198
202
203
202
202
202
202
205
207
204
200
199
194
189
189
187
186
185
185
185
184
183
183
183
183
181
181
184
187
193
195
198
199
199
200
200
200
200
201
202
203
204
205
204
202
201
201
200
199
197
195
194
193
190
184
184
184
182
181
181
181
181
180
180
178
177
176
176
176
175
167
166
166
167
167
168
168
169
171
171
170
170
169
169
169
168
167
166
146
145
144
144
144
144
144
144